Bijna 2 miljoen passagiers reizen met Brussels Airlines tijdens de zomervakantie
Kortere wachtrijen zelfs met hogere volumes – stiptheid onder druk door stakingen bij luchtverkeersleiding

Brussel, 28 augustus 2025 – Brussels Airlines blikt terug op een sterk zomerseizoen: tijdens de maanden juli en augustus werden meer dan 1.9 miljoen passagiers verwelkomd op net geen 13.000 vluchten. Dat is 12% meer dan in 2024. Extra vliegtuigen in de vloot maakten het mogelijk om aan de grote vraag te voldoen.
Vlak voor de start van de zomervakantie werd de capaciteit van de ‘bag drop’ zone op Brussels Airport verdubbeld in capaciteit. Hierdoor kon Brussels Airlines de wachttijden om bagage af te geven en om in te checken significant inkorten, ondanks het feit dat meer passagiers vervoerd werden. Steeds meer reizigers checken online in en geven hun bagage af via de geautomatiseerde systemen: 170.000 stuks bagage werden op deze manier ingecheckt. Recorddag was 28 juli, met meer dan 4.000 ingecheckte bagages via de bag drop.
Waar zijn mensen naartoe gereisd tijdens de zomer?
Spanje blijft de populairste bestemming voor Belgen die op vakantie gaan, gevolgd door Italië en Portugal. Tegelijkertijd stijgt de vraag naar koelere bestemmingen.
Dit is de top 10 voor Belgische passagiers tijdens de zomer van 2025:
- Malaga
- Barcelona
- Genève
- Lissabon
- Porto
- Nice
- Rome
- Alicante
- Berlijn
- Kopenhagen
De drukste week was tussen 21 en 27 juli: toen reisden 235.000 passagiers met Brussels Airlines op 1.500 vluchten. De gemiddelde bezettingsgraad die week was 88%. Onder meer het festival Tomorrowland heeft bijgedragen tot deze piek.
Stiptheid onder druk
De stiptheid ging achteruit, in vergelijking met vorig jaar. Dit ligt voor een belangrijk deel aan factoren buiten de controle van Brussels Airlines, zoals bijvoorbeeld stakingen bij de luchtverkeersleiders in Frankrijk en Italië. In juni was er in Frankrijk een stijging van vertragingen gerelateerd aan luchtverkeersleiders met maar liefst 115% in vergelijking met vorig jaar1.
“In het algemeen kijken we terug op een zeer succesvolle zomer. Eerst en vooral wil ik graag al onze medewerkers bedanken die hard hebben gewerkt tijdens deze drukke zomermaanden: dankzij hen kunnen andere mensen genieten van een welverdiende vakantie. Brussels Airlines is een gezond bedrijf dat groeit, en we kunnen trots zijn op wat we bereikt hebben. We zullen achteraf zeker nog een evaluatie maken om te kijken wat nog beter kan en zo ook in de toekomst opnieuw het vertrouwen te blijven krijgen van onze reizigers.”
- Filip Aerts, Chief Operating Officer, Brussels Airlines

Nico Cardone
1 Bron: A4E: https://a4e.eu/publications/french-atc-strike-needlessly-paralyses-european-skies-during-le-grand-depart/